Kaimo turizmų reklamoje parašyta, kad sodybos pagrindiniame pastate yra didelė, 50 vietų, salė, skirta konferencijoms, šeimos ar draugų šventėms, pobūviams, ir taip pat sodyboje įrengta sporto aikštelė. Nežinia, kiek ši reklama yra aktuali ir atitinkanti teisybę. Šiaip pro šalį važiuojančių turistų Dapkiškių dvare nelaukia. Tiesa, neparašyta, kad pašaliniams įeiti negalima, o seni uždaryti vartai žemi, todėl ryžomės juos perlipti. Sodyba memorialinė, nors tik regioninio reikšmingumo kultūros vertybių registro skalėje. Pastaruoju metu atrodo mažai naudojama, bet pats namas gražus, yra tvenkinys ir ūkinis pastatas, kurio, jeigu tikėti ypač skurdžia informacija apie Dapkiškes, viena siena ir pamatų akmenys yra daugiau kaip dviejų šimtų metų senumo.
Šiame dvare 1808 m. kovo 5 dieną gimė 1831 metų sukilėlis Simonas Konarskis. Rūmų statybas Konarskio tėvas, Abiejų Tautų Respublikos pulkininkas, pradėjo prieš pat respublikos žlugimą. Pastatė tik kuklų, dabar vadinamą liaudiško klasicizmo stiliaus, namą, iš kurio neaišku, kiek liko tikra, ir nėra iš kur sužinoti. Simonas Konarskis už siekį atkurti Abiejų Tautų Resubliką rusų sušaudytas 1839 m. vasario 27 d. Vilniuje. Jo mirties vietoje prie dabartinės Muitinės gatvelės riogso senas apsamanojęs ir niekam nebeįdomus akmuo. Neliko ir anoniminio Konarskio kapo kažkur ant Tauro kalno buvusiose liuteronų kapinėse. Konarskių šeima buvo evangelikai reformatai.
1837 metais caro administracijos nurodymu sodyba buvo konfiskuota, Simono Konarskio mama su antruoju vyru ištremti į Sibirą. Dapkiškės atiteko Rusijos armijos generolui-majorui Šatovui. Net jeigu pro neaišku kiek patiuninto namo duris ir ažūrines verandas niekada nevaikščiojo Simonas Konarskis, tai jo gimtos vietos.
Удивлен жестокостью царских судей.
Mano proprosenele buvo susijusi ir su Konarskio šeima, ir su Dapkiskės dvareliu, tik negaliu dokumentais pilnai įrodyti šio giminystės ryšio.Gal paaiškės kada…
Vien tik žinoti tokią šeimos istoriją jau didelė laimė.