Kur Rygoje buvo filmuoti „Šerloko Holmso ir daktaro Vatsono nuotykiai”

Į Rygą važiavome ieškoti kalėdinės nuotaikos. Rygoje prie Domus katedros galima rasti dešrų, karšto vyno, troškintų kopūstų, visokių turistinių nesąmonių, karuselių ir kavinių. Lengva netvarka, daugiau šurmulio ir jaukumo. Nieko tokio, kad eglė vilniškei neprilygsta, po teisybei tai ji neturi su kuo varžytis grožio konkurse, todėl yra tiesiog eglė. Šeštadienis buvo skirtas pasibastymui kalėdinėje mugėje, Šv. Petro bažnyčios bokštui ir „Stockmann’ui“, o sekmadienį aplankėme vietas, kur buvo filmuojamos kai kurios vieno iš mano vaikystės filmų „Šerloko Holmso ir daktaro Vatsono nuotykiai” pirmųjų ir paskutinės serijos scenos. Vasilijus Livanovas vienas iš dviejų man geriausių Šerloko Holmso atlikėjų. Taip pat labai patinka ir Jeremy Bretto sukurtas vaidmuo

Kad neklaidžiotume aklai, ruošdamasi į Rygą internetuose susiieškojau nostalgija persmelktos informacijos rusų kalba ir dar kartą pažiūrėjau kai kurias serijas. Daugelis jų buvo filmuotos dabartiniame Sankt Peterburge, „Baskervilių šuo“ Estijoje, o štai Rygai teko garbė pradėti serialą ir suvaidinti Beikerio gatvę su namu 221b. Adresas, kurį filmo mylėtojams reikia žinoti Rygoje – Jauniela gatvė 22 kitapus katedros. Ta pati, kurioje yra instagramerių pamėgtas žydras restoranas 1221. Pradžia – daktaras Vatsonas su draugu eina Beikerio gatve susipažinti su Holmsu. Spėju, kaip tik tas namas Jauniela 16, kuriame dabar įsikūręs restoranas 1221, su karvutėmis.

Šerloko Holmso nuotykiai Rygoje
Jauniela Rygoje

Nežinant Jauniela gatvėje galima rasti 22 namą, bet ne tą namą, kuriame „gyveno“ Šerlokas Holmsas. Pamenate sceną, kurioje daktaras Vatsonas su draugu beldžiasi į duris? Durys ne fikcija, bet jos visai ne prie gatvės, o kieme už 22 numeriu pažymėto namo. Netoliese yra viešbutis „Justus“, kuris primena, kad šitoje gatvėje buvo filmuojami ir Štirlico nuotykiai, bet anas filmas man nepatiko.

Kiemelio gudrybė. Tikrasis Šerloko Holmso namas – tas rausvas.

Šerloko Holmso nuotykiai Rygoje

Durys prieš 35 metus.

Šerloko Holmso nuotykiai Rygoje

Nedaug tepasikeitusios.
Šerloko Holmso nuotykiai Rygoje, Holmso namas

Kol fotografavau, gidė atsivedė rusų turistų grupelę. Rusakalbių gidų, gatvėse ieškančių klientūros, Rygoje šiemet buvo ypač daug, vos spėjau atsikalbinėti. Savo „Beikerio gatvės“ Ryga kol kas niekaip neišnaudoja. Kartais rusų turistams virš durų užkabina lentelę 221b, bet tik tiek. Nežinant, kur ieškoti, atsitiktinai Rygoje užklysti prie „Beikerio gatvės 221b namo“ – jokių šansų.

Dar viena pirmojo filmo scena Rygoje, kurioje daktaras Vatsonas parke pasakoja savo draugui apie Šerloko Holmso keistenybes ir dalijasi baisiais įtarimais. Jos veiksmas vyksta Rygos Esplanade parke prie Latvijos dailės akademijos.

Šerloko Holmso nuotykiai Rygoje, parkas
Rūmas buvo pastatytas kiek vėliau, nei vyksta filmo veiksmas, XIX ir XX amžių sandūroje.
Parkas Rygoje

Ir dar keli antrosios serijos epizodai tiesiai prieš įėjimą į Rygos katedrą, kuriuose Holmsas, Vatsonas ir abu inspektoriai pagavo Karačencovo herojų sąžiningąjį nusikaltėlį Jeffersoną Hope’ą.

Šerloko Holmso nuotykiai, filmavimas Rygoje prie katedros
Šerloko Holmso nuotykiai Rygoje
Aikštė prie Rygos katedros

Keista, filmuose miestai jaukesni ir mažesni nei realybėje. Ta seno kino magija. Norėtųsi pamatyti, kur buvo filmuotas „Baskervilių šuo“, mano mėgstamiausias rusiškosios Holmso serijos filmas.

Leave a Reply