Vytauto Didžiojo uošvija. Kur stovėjo Eišiškių pilis

Eišiškės ilgą laiką buvo „atsarginis“ variantas, taip ir nerealizuotas iki karantino, nes amžinai pritrūkdavo laiko. Dabar, sėdint namie, keliavimai labai nenutolsta nuo nakvynės vietos. Eišiškės palyginti netoli nuo Vilniaus (pirmyn ir atgal bus apie šimtą dvidešimt ar trisdešimt kilometrų) ir yra labai labai sena Lietuvos gyvenvietė – Vytauto Didžiojo laikų ar dar senesnė.

1384-1402 metais sudarytuose kryžiuočių karo kelių į Lietuvą aprašymuose Eišiškės jau vadinamos miestu. Anais laikais jos priklausė tokiam Sudimantui, kuris lygtai buvo Vytauto žmonos Onos brolis, o ji pati buvo Sudimantaitė. Išeina, kad Eišiškės buvo Onos Vytautienės tėviškė. Eišiškių dvaras ir aplinkiniai miškai buvusi mėgstamiausia Vytauto poilsio ir medžioklės vieta.Miestelio istorija labai marga ir turtinga.

Tiesa, šių dienų Eišiškės jau nebe tos. Miestelis kaip miestelis, ir ne jis buvo mūsų tikslas, todėl pačiose Eišiškėse nestojome, už gimnazijos sukome į kairę link Šalčininkų ieškoti Eišiškių piliavietės.

Eišiškių piliavietėje

Tai čia buvo viena seniausių Lietuvos pilių. Buvo, matyt, panaši į Medininkų, tik reikia įjungti vaizduotę. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo dėl jos paskelbimo kultūros paminklu, priimto 1998-05-19, numeris 612. Kaip saugomas kultūros paminklas, tai Eišiškių piliavietė atrodo šiaip sau. Bet jei visai neturėsite minčių, ką pamatyti ir aplankyti netoli nuo Vilniaus, užsukite.

Eišiškės
Pavasaris Eišiškių piliavietėje
Kur stovėjo Eišiškių pilis

Leave a Reply