Nuo Mosėdžio iki Apuolės per Skuodą bus kokie 24 kilometrai. Dar galima važiuoti nuo Žemaičių Kalvarijos per Barstyčius arba nuo Mažeikių. Iš kur bevažiuotum, Apuolė liks nuošalyje nuo pagrindinių kelių, nelabai toli nuo sienos su Latvija. Sunku patikėti, kad tai ne tik vienas didingiausių Lietuvos piliakalnių, bet ir apskritai išskirtinė vieta mūsų istorijoje ir enciklopedijoje.
Apuolė vadinama seniausia Lietuvos gyvenviete. Apulia – toks buvo pirmasis rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Lietuvos teritorijoje esančios vietovės vardas. Pirmiau nei Lietuvos. Tačiau Apuolė tuomet buvo ne Lietuvos žemė.
Tai buvo senovės kuršių žemių sostinė, kurią 853–854 metais, išvykęs į penkių dienų kelionę, su didele narsa puolė Švedijos karalius Olafas. Jo metraštininkas sako, kad Apuolės pilį nuo vikingų gynė 15 000 kuršių karių. Istorikai sako, kad Olafo metraštininkai šiek tik perdeda.
Vėliau Apuolė dar buvo paminėta po kelių šimtų metų, jau Mindaugo laikais – 1253 metais – Livonijos ordino ir Kuršo vyskupo kuršių žemių dalybų akte. Paskui pilies šlovė nyko.
Vieta graži, sutvarkyta geros šeimininko rankos ir, nepaisant nuošalumo, lankoma. Tiesa, šiandien Brukio upelio įrėmintas Apuolės piliakalnis apačioje apaugęs medžiais, kurie kiek paslepia perspektyvą ir neleidžia įsibėgėti fantazijai. O jos reikėtų norint išvysti didžiulę kuršių pilį.